Plan dnia

6:30 – 8:30 Dzielne przedszkolaki, z wesołą miną maszerują do przedszkola. Tu czekają koleżanki, koledzy i Ciocie. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Bawimy się w kącikach lub pod okiem wychowawcy.

8:30 – 8:45 Słuchamy bajek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, poranna gimnastyka

8:45 – 9:30 Korzystamy z toalety, dokładnie myjemy ręce i zjadamy śniadanie

10:00 – 10:40 To czas, w którym dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Wzbogacamy swoje wiadomości. Uczymy się wierszy, piosenek, czytamy, liczymy, rozwiązujemy zagadki, wykonujemy prace plastyczne, uczestniczymy w zajęciach dodatkowych.

10:45 – 11:15 Świeże powietrze to zdrowie, dlatego jest to czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie rozwijamy naszą sprawność ruchową. Spacerujemy też po okolicy przedszkola, poznając najbliższe otoczenie, zasady ruchu drogowego itp. W przypadku brzydkiej pogody bawimy się w naszej sali.

11:15 – 12:30 To czas na przygotowanie do obiadu. Dyżurni pomagają pani w nakryciu stolików i przygotowaniu ich do posiłków. Pamiętamy też o dokładnym myciu rąk. Zjadamy drugie danie.

12:30 – 13:30  Pamiętamy o myciu zębów, rąk i buzi. Teraz czas na odpoczynek. Maluszki uczą się samodzielnie rozbierać i składać swoje ubranka. Wszystkie Panie czytają nam bajki, których uczymy się słuchać spokojnie i uważnie.

13:45 – 14:15 Mamy teraz czas na zabawę. Sprzątamy zabawki, nie zapominamy o toalecie i przygotowujemy się do podwieczorku.

14:30 – 15:00 Myjemy rączki i zjadamy zupę.

15:30 – 16:15 Powoli kończy się dzień w Jagódkach. Rodzice zabierają dzieci do domów. Ci, którzy dłużej zostają, mają czas na zabawę lub na utrwalenie wiadomości zdobytych w ciągu całego dnia. W ciepłe, pogodne dni spędzamy popołudnie w ogrodzie.

16:30 – 17:00 Korzystamy z toalety, myjemy raczki i zjadamy podwieczorek

17:30 – 18:00 Rozchodzimy się do domów